uk
Марина Гримич

Клавка

Értesítsen, ha a könyv hozzá lesz adva
Ennek a könyvnek az olvasásához töltsön fel EPUB vagy FB2 formátumú fájlt a Bookmate-re. Hogyan tölthetek fel egy könyvet?
Дія роману Марини Гримич «Клавка» відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Але мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилось: українських літераторів — колег по перу, сусідів по дому — нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації — хто з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто в ганьбі і досмертних докорах сумління. Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті старої дівки відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника — між відповідальним працівником ЦК КП(б)У і молодим письменником, який щойно повернувся з фронту. Літературне життя 1940-х, повоєнний Київ, Євбаз, комунальна квартира — це те тло, на якому розгортається динамічний сюжет.
Ez a könyv jelenleg nem érhető el
286 nyomtatott oldalak
Már olvasta? Mit gondol róla?
👍👎

Benyomások

  • b9650397532megosztott egy benyomást2 évvel ezelőtt
    👍Érdemes elolvasni
    🎯Érdekes

    Книга знайомить тебе з письменниками та повоєнною епохою в літературі не як з набором характеристик притаманних тій чи тій течії, а як з реальними людьми, які любили, помилялися, сміялися та жили. Протягом прочитання пронизуєшся неповторною атмосферою Роліту з усіма його секретами та інтригами. Зважаючи на війну, зараз особливо щемливо читати рядки про Ірпінь та мирні вулиці Києва.

  • Alla Milinevska Milinevskamegosztott egy benyomást3 évvel ezelőtt

    Книга залишає суперечливі відчуття. Стилізація під соцреалізм. Детальний опис життя киян в перші повоєнні роки. Ну не всіх киян, а швидше навколо літературної тусовки. Очима 26-річної дівчини, що працює в Спілці письменників. А по суті це історія про любовний трикутник, яких розсипається на очах

  • Myroslava Romanchukmegosztott egy benyomást4 évvel ezelőtt
    👍Érdemes elolvasni

Idézetek

  • b9650397532idézett2 évvel ezelőtt
    Потомлені солдатики й міліціонери неначе сказились, їх немов заразила жорстокість полковника: вони стали жбурляти інвалідів у вагони, ранячи їх їхніми ж невідстебнутими возиками, на яких вони пересувалися, їхніми «утюжками», які заміняли їм руки.
  • b9650397532idézett2 évvel ezelőtt
    А бачила б ти, як вони трималися на наших співбесідах: не менше, як лорди! І як вони вкладали в свою чемну мову все презирство до нас! А бачила б ти, як вони облаштували свої табори: практично зробили з них маленькі держави — зі школами, університетами, церквами… І їхню віру в націоналістичні ідеї не можна нічим випалити.
  • b9650397532idézett2 évvel ezelőtt
    А різнокольоровий кришталь — це був чийсь німецький трофей, придбаний Прохоровою на Євбазі, і об’єкт її гордощів як світської дами.

Könyvespolcokon

fb2epub
Húzza és ejtse ide a fájljait (egyszerre maximum 5-öt)